top of page

İnsanın bireysel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla bir sosyal sorumluluk projesi olarak Eceabat'ta hayata geçirilen ekolojik yaşam ve eko turizm girişimi "Lacivertköy" kapılarını ziyarete açtı.

Sınırlı Sorumlu Sürdürülebilir Gelecek Ekolojik Yaşam ve Eko Turizm Geliştirme Kooperatifi tarafından Eceabat Kumköy’de 14 Mayıs 2019’da kurulan Lacivertköy, 28-29 Aralık 2019 tarihlerinde düzenlenen tanışma toplantısıyla yerel temsilcileri ağırladı.  

Kooperatifi temsilen danışman Ahmet Cemal Gürsoy ev sahipliğinde köyün "Yuva" adındaki eğitim çadırında gerçekleştirilen toplantıya, Eceabat Kaymakamı Hasan Ongu, Belediye Başkanı Saim Zileli'nin eşi Nazan Zileli, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Yasin Çay, oda başkanları ve muhtarlar katıldı.

lacivertkoy-tanitim-etkinligi-1.jpg
lacivertkoy-tanitim-etkinligi-3.jpg

Kooperatif çatısı altında geleceğe dair umutların izinde sürdürülebilir bir dünya için kalbini, niyetlerini ve emeğini koymuş 33 kişinin birleştiğini belirten Gürsoy, şunları söyledi: " Lacivertköy'de çocuk doktoru, çocuk psikoloğu ve çeşitli tekniklere sahip danışmanlar gibi yetkin kişiler gönüllü olarak çalışmaktadır. Kuruluş ilkelerimiz gereği kişisel kazanım değil, tam tersine kollektif fayda ve kazanç sağlamayı ilke edinerek, karşılık beklemeyen gönüllülük esasını benimsemiş üyelerimizle her türlü yatırım ve kazanımı halka hizmet için kullanıyoruz. Sizlerin de desteğiyle insanlarımıza güçlü bir şekilde dokunabileceğine gönülden inanıyoruz. Doğal ve ekolojik yaşam fikrinin hayata geçtiği ve insanların huzur ve neşeyle üretim yaptığı Lacivertköy'de bölge halkının ihtiyaçlarını objektif gözlemleyerek, kalkınmayı destekleyen, karşılıklı dayanışma içinde aile ve yöre ekonomisine katkıda bulunan projeler hazırlayacağız."

Toplantının ardından kooperatif üyeleri ve yerel ziyaretçilerle birlikte yemek yenildi

lacivertkoy-tanitim-etkinligi-4.jpg

Toplantının ardından kooperatif üyeleri ve yerel ziyaretçilerle birlikte yemek yenildi. Ziyaretçilere kooperatif üyelerinin el yapımı hediyelerinden verildi.

lacivertkoy-tanitim-etkinligi-5.jpg
bottom of page