top of page

Etkinliklerimiz

Lacivertköy; çocuklar, gençler, anneler, anne adayları, kadınlar, erkekler ve tüm bireyler için faaliyetler üreten ortak bir paylaşım ve yardımlaşma alanıdır.

Konusunda uzman eğitmenler eşliğinde faaliyetlerini yürütmektedir.

 

  • Eğitim 

  • Sanat

  • Bedensel Aktiviteler

  • Atölyeler  

  • Kamplar

  • Organik Tarım ve Doğal Ürünler

Training of Trainers Projects

Contribution to Economy and Social Cultural Development Projects

 

It offers training and life programs to trainers working and educating in the fields of health, healing, awareness, permaculture, ecology, education, which is enhancing their creativity and efficiency, improving their perspectives, and helping their internal and physical systems to work in a healthy and balanced way.

 

It shares its knowledge and experience pool, which has been created in many years and continues to be fed from many live sources both domestically and abroad, and which serves to freely liberation of existential potentials and their flexible and peaceful use, with the educators who can convey them to future generations.Through the development of the educators, it provides benefits both to themselves and their students and clients and provides a collective well-being.

Eğitimler

Yaratıcı eğitim modelleri ve kendi deneyimlerinin senteziyle yeni nesil çocukların ihtiyaçlarını ve potansiyellerini destekleyen okul öncesi bir eğitim almalarını sağlar. 

Düşüncelerinde esnek, iradesinde özgür, sevgisinde ve paylaşımında cömert, empatisi yüksek, sorumluluk sahibi nesillerin tohumlarını atar.

 

Kendini Bilme Çalışmaları: 
Bir insan kendini bilmeden, hayatı bilemez. Bilmek, değerlidir ve bildiğimizi deneyimlemek yol göstericidir. Kendini bilme çalışmaları, insanın bildiği anlamlarının derinindeki anlamlara doğru yolculuğuna destek olur. Sadece kendi hayatındaki tatmin, denge ve mutluluk değil, etrafındaki insanlara da yayılan yardım, paylaşma, fedarlık ve iyilik duygularını açığa çıkarır. 

Doğal Yaşam Çalışmaları:

İnsanın bedensel, duygusal, düşünsel ve psikolojik olarak sadeleşmesini ve bu sayede özünü hatırlamasına yardımcı olan bir çalışmalar bütünüdür. Gün doğmadan yapılan meditasyonlar kişiyi güne hazırlar. Elektromanyetik temizleme ve doğal ürünlerle beslenme, toprakla ve doğal alanda yapılan çalışmalar ile zihinsel sakinleşme ve içsel huzur haline geçilir. Bu halin şehir hayatında da devam etmesi için sürdürülebilirlik hedeflenir. 

 

Kadın-Erkek Ahengi : 

Kadın ve erkek birlikte yapılan çalışmalar, hem kendi sistemimizdeki bu iki tür enerjiye hem de eşimizle olan ilişkimize objektif bir bakış açısı kazanmamıza yardımcı olur.

Aile Sağlığı Eğitimleri : 

Aileyi oluşturan bireylerin sağlıklı ve sevgiye evrilen ilişkiler kurulması çalışmalarını içerir. 

Bedensel Çalışmalar : 

Yoga, Tai Chi, dans gibi aktiviteler, hem bedensel olarak hem de duygusal ve zihinsel olarak daha sağlıklı olmamıza yardımcı olur. 

Yaratıcı Drama Çalışmaları : 

Çocuklar ve yetişkinler için dramanın canlandırıcı gücünü kullanarak yapılan farkındalığı davet eder. 

Nefes ile Farkındalık Atölyeleri : 

İnsanın en temel besini nefesi doğru kullanmayı öğrenmesi, yaşamında stresin azalmasına yardımcı olur. Daha dingin ve daha üretken bireyler olarak mutluluğumuza katkıda bulunur. 

Anne Çocuk Projeleri

Kendisi ve çevreli ile barışık, doğa ile dost, öz güveni yüksek, yaratıcı, sınırları esneklik ve çaba ile aşan, potansiyelini çevresine, ülkesine ve dünyaya faydalı bireylerin yetişmesine destek olur. 

Hayata adım atacak, bu dünyada nefes almaya hazırlanan çocukların dünya ile uyumlanmalarına ve gelişimlerine yardım edecek, anneleri bu sürece hazırlayacak çalışmaları içerir.

Anne çocuk bağını güçlendirecek, ilişkileri çok yönlü irdeleyerek karşılıklı anlayış ve sevgi geliştirmeleri için yardımcı olacak, gelişme ve erginleşme dönemlerini kapsayan eğitimlerle bilinçli bir yolculuğun ilk adımlarına eşlik eder. 

 

Sadece yeni doğanlar değil otizm gibi özel durumu olan çocukların da atlar ve diğer hayvanlarla etkileşimi için özel olarak hazırlanmış programların yardımıyla yüklerini hafifletir.

Lacivert köy'de çocuk doktoru, çocuk psikoloğu ve çeşitli tekniklere sahip danışmanlar gibi yetkin kişiler çalışmaktadır. 

bottom of page